demag@demag.sk +421 904 594 376

Okrúhle magnety Demag

Kruhové magnety R15 - 30

 

 

Použitie

Magnety sú vhodné pre držanie a prepravu menších bremien, ako je plech, železné diely a časti nástrojov. Hodia sa i na prekladanie drobných dielov, šraubov, matíc. Jednotlivé magnety sú vybavené zabudovaným usmerňovačom, spínačom a kruhovým okom. K elektrickému napájaniu sa pripájajú sadou s káblovým bubnom. Spínač je možné namontovať do závesného ovládača. Teleso je vyrobené z ocele s vysokou permeabilitou. Cievky sú v telese zaliate celé, špeciálnou zalievacou hmotou. Majú medené vinutie. Pri dvojnásobnom zabezpečení sa dosahuje zaťaženie až 1400 kg.

 

 

Výhody

  • Kompaktné rozmery
  • Vysoká nosnosť
  • Kvalitné teleso

 

 

Kruhové magnety RG/RGH/RSC

 

 

Použitie

Bezpečnú manipuláciu neusporiadaných a nepravidelných bremien zaisťuje robustné teleso z liatej ocele. Má zaisťovací kruh, ochrannú dosku z tvrdej mangánovej ocele s veľkou hĺbkou prieniku magnetického poľa. Dimenzovanie možno prípadne upraviť podľa klasifikácie druhov kovového šrotu v danej zemi.

Magnety Demag sa osvedčili ako separačné magnety v rôznych odvetviach priemyselnej výroby, pri úprave minerálov, recyklácií stavebných materiálov. Po montáži nad pásové dopravníky, žľaby alebo šmýkačky dokážu účinne a spoľahlivo vyťahovať nežiaduce oceľové a železné diely obsiahnuté v prepravovanom materiáli. Záleží to však od rýchlosti prepravy tohto materiálu. Pre prekládku balíkov šrotu sme zase vyvinuli pravouhlé magnety s tuhými závesmi.

 

 

Výhody

  • Intenzita magnetického poľa sa upravuje podľa konkrétneho zadania. Napríklad vsádzkové žeriavy môžu naberať materiál podľa požadovaného množstva.
  • Pomocou krátkodobého zvýšenia napätia počas spínania možno výrazne zvýšiť množstvo materiálu, ktorý magnet zdvihne.
  • Možnosť zdvíhania niekoľko balíkov súčasne a to pravouhlými magnetmi. Zaistená je stabilná preprava a presný nájazd do uchopovacej a odkladacej polohy, a to aj v automatickom režime.

 

Súbory na stiahnutie

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Chcete vypracovať cenovú ponuku? Máte otázku k nejakému zo žeriavov? Neváhajte sa nás spýtať.
Meno:
Názov firmy:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia