demag@demag.sk +421 904 594 376

Program motorov s prevodovkou Demag

Bez ohľadu na to, či ide o motory, prevodovky, brzdy, spojky alebo príruby vieme, čo je na motoroch s prevodovkou podstatné. Už niekoľko rokov náš certifikovaný systém riadenia kvality podľa DIN EN ISO 9001 zaisťuje najvyššiu presnosť a príkladnú spoľahlivosť. Naši zákazníci najviac oceňujú princíp „všetko od jedného“. Takto vieme zladiť dané komponenty a ponúknuť vám ich široké spektrum využitia.

 

 

Program motorov s prevodovkou Demag je koncipovaný na stavebnicovom princípe a zahŕňa najmä

 • Motory s prevodovkou s čelným ozubením
 • Brzdové motory s uhlovou prevodovkou
 • Brzdové motory s plochou prevodovkou

 

 

Vy máte na výber medzi

 • Nebrzdenými motormi s valcovým rotorom
 • Motormi s valcovým rotorom
 • Motormi s kužeľovým rotorom

 

 

Riešenie šité na mieru – široké využitie motorov

Už štandardné prevedenie má široké použitie. K tomu je možné pripočítať ešte množstvo voliteľných možností, ktorými môžete štandardné prevedenie cielene rozširovač. Pri každej prevodovke je ešte niekoľko nadstavbových možností. Okrem termistorov a snímačov otáčok vám ponúkame taktiež zvláštne mazivá.

 

 

Od nebrzdených motorov až po maximálne brzdné momenty

Ponuka je skutočne široká – od nebrzdených motorov až po špičkový brzdný výkon, ktorý dosahujú naše brzdové motory s kužeľovým rotorom. Pri brzdových motoroch s valcovým rotorom si môžete vybrať z rôzne silných brzdových pružín a z rôzne veľkých bŕzd, ktoré možno dimenzovať s jemne odstupňovanými momentmi.

 

 

 

Motory s prevodovkou a čelným kolesom 90 až 5800 Nm

 

Motory s prevodovkou a s čelným ozubeným kolesom Demag D dodávame v deviatich konštrukčných veľkostiach, v pätkovom a v prírubovom prevedení. Rozsah prevodových pomerov je už aj na dvojstupňovom základnom prevedení veľmi veľký.

Výrazne ho možno rozšíriť pomocou tretieho prevodového stupňa. Telesá D11 až D41 sú vyrobené z vysoko kvalitného hliníkového odliatku a ponúkajú pri nízkej vlastnej hmotnosti záruku vysokej stability. Konštrukčné veľkosti D50 až D90 majú teleso zo šedej liatiny.

 

Prevedenie

 • Pätkové prevedenie
 • Prírubové prevedenie

 

 

 

Motory s uhlovou prevodovkou 120 až 12 000 Nm 

 

Motory s uhlovou prevodovkou Demag W dodávame v desiatich konštrukčných veľkostiach. Na základe vašich požiadaviek sú vybavené výstupnými prírubami, spodnými lištami alebo podperami točivého momentu. Uhlové prevodovky W10 až W50 sú vyrábané ako hypoidné prevodovky, ktoré sa vyznačujú veľmi tichým chodom a veľkým prevodovým pomerom vďaka priaznivej účinnosti. Uhlové prevodovky W60 až W100 sú vyrábané ako prevodovky s kužeľovým kolesom.

 

Základné prevedenie hypoidných prevodoviek je dvojstupňové. Základné prevedenie prevodoviek s kužeľovým kolesom je trojstupňové. Vďaka doplnkovému predstupňu možno rozsah prevodových pomerov značne rozšíriť u všetkých konštrukčných veľkostí od W20. Telesá konštrukčných veľkostí W10 až W40 sú vyrobené z vysoko kvalitného hliníkového kokilového odliatku, ktorý pri nízkej vlastnej hmotnosti zaručuje vysokú pevnosť. Konštrukčné veľkosti W50 až W100 majú teleso zo šedej liatiny.

 

Prevedenie

 • Univerzálne prevedenie
 • Pätkové štandardné prevedenie
 • Pätkové prevedenie s pätkami na čelnej stene
 • Prírubové prevedenie

 

 

 

Motory s plochou prevodovkou 130 až 11 500 Nm 

Motory s plochou prevodovkou Demag A dodávame v deviatich konštrukčných veľkostiach a to s násuvnou prevodovkou a podperou otočného momentu a taktiež v pätkovom a v prírubovom prevedení. Vyznačujú sa svojou kompaktnou konštrukciou s ľahkou inštaláciou a optimálnymi predpokladmi pre priestorové úsporné riešenia pohonov. Konštrukčná veľkosť A10 je dvojstupňová, všetky ostatné konštrukčné veľkosti sú podľa prevodového pomeru dvojstupňové alebo trojstupňové. Vertikálne členené telesá konštrukčných rád A10 až A40 sú vyrobené z vysoko kvalitnej hliníkovej zliatiny a ponúkajú pri vlastnej nízkej hmotnosti záruku vysoko pevnej stability. Telesá konštrukčných rád A50 až A90 sú vyrobené zo šedej zliatiny.

 

Prevedenie

 • Univerzálne prevedenie
 • Pätkové prevedenie
 • Prírubové prevedenie
 • Prevedenie s liatymi operami točivého momentu

 

 

Súbory na stiahnutie

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Chcete vypracovať cenovú ponuku? Máte otázku k nejakému zo žeriavov? Neváhajte sa nás spýtať.
Meno:
Názov firmy:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia